Cerkno Cup 2018 24.8.2018 19:58:55
Start list by classes (stage 4 - Sprint WRE)

No. St. No. Chip No. Name Class Club Country Start 4
 
M16 SEEOC (2700m, 35m)
1. 853 8636091 Comarella Nicola M16 SEEOC Team Italy ITA 15:00
2. 305 8632326 Spataru Evghenii M16 SEEOC Team Moldova MDA 16:00
3. 308 8654108 Nandor Csis M16 SEEOC Team Romania ROU 17:00
4. 317 8643362 Poženel Natan Maj M16 SEEOC Team Slovenia SLO 18:00
5. 311 8665360 Nedkov Nikolay M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 19:00
6. 318 8629627 Luznar Aljaž M16 SEEOC Team Slovenia SLO 20:00
7. 303 8632327 Davîdov Iaroslav M16 SEEOC Team Moldova MDA 21:00
8. 309 8654115 Adrian Iacob M16 SEEOC Team Romania ROU 22:00
9. 312 8665361 Petrov Kaloyan M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 23:00
10. 300 8643352 Milekić Đorde M16 SEEOC Team Serbia SRB 24:00
11. 315 8629690 Kavčič Domen M16 SEEOC Team Slovenia SLO 25:00
12. 304 8632319 Iordatii Vladimir M16 SEEOC Team Moldova MDA 26:00
13. 302 8135002 Gobec Jan M16 SEEOC Team Croatia CRO 27:00
14. 299 8090485 Najdanović Milan M16 SEEOC Team Serbia SRB 28:00
15. 313 8665380 Shterev Preslav M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 29:00
16. 307 8654110 Catalin Vadean M16 SEEOC Team Romania ROU 30:00
17. 314 8212100 Ivanov Aleksandar M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 31:00
18. 316 8629674 Jevševar Martin M16 SEEOC Team Slovenia SLO 32:00
19. 306 8632321 Vîrtan Maxim M16 SEEOC Team Moldova MDA 33:00
20. 310 8654109 Alexandru Catana M16 SEEOC Team Romania ROU 34:00
21. 301 8629668 Kostić Nikola M16 SEEOC Team Serbia SRB 35:00
 
M18 SEEOC (3100m, 45m)
1. 830 8629721 Tonetto Marco M18 SEEOC Team Italy ITA 16:00
2. 353 8629678 Rupnik Ambrož M18 SEEOC Team Slovenia SLO 17:00
3. 348 8640387 Kotkov Toma M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 18:00
4. 333 8665353 Šaljić Adi M18 SEEOC Team BIH BiH 19:00
5. 342 8654097 Peles Vlad M18 SEEOC Team Romania ROU 20:00
6. 341 8632314 Iurichin Nichita M18 SEEOC Team Moldova MDA 21:00
7. 332 8665389 Pandzić Feđa M18 SEEOC Team BIH BiH 22:00
8. 356 8632309 Trajkoski David M18 SEEOC Team Macedonia MKD 23:00
9. 345 8654112 Crisan Ionut M18 SEEOC Team Romania ROU 24:00
10. 346 8636964 Neykov Valentin M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 25:00
11. 336 8643358 Nikodijević Aleksa M18 SEEOC Team Serbia SRB 26:00
12. 350 8629723 Gantar Tjaž M18 SEEOC Team Slovenia SLO 27:00
13. 841 8629682 Pavetta Riccardo M18 SEEOC Team Italy ITA 28:00
14. 335 8629725 Radovanović Marko M18 SEEOC Team Serbia SRB 29:00
15. 352 8629709 Blaž Matic M18 SEEOC Team Slovenia SLO 30:00
16. 347 8655565 Borisov Petar M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 31:00
17. 355 8632306 Todorovski Jovan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 32:00
18. 337 8629718 Kukec Jura M18 SEEOC Team Croatia CRO 33:00
19. 343 8654092 Vigh Lorand M18 SEEOC Team Romania ROU 34:00
20. 339 8632308 Gladchih Dmitrii M18 SEEOC Team Moldova MDA 35:00
21. 354 8632334 Veleski Hristijan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 36:00
22. 344 8654105 Knobloch Esztergar Peter M18 SEEOC Team Romania ROU 37:00
23. 338 8632331 Macari Marius M18 SEEOC Team Moldova MDA 38:00
24. 349 8652503 Ivandjikov Boyan M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 39:00
25. 351 8643356 Ravnikar Žan M18 SEEOC Team Slovenia SLO 40:00
26. 334 8656135 Marković Dušan M18 SEEOC Team Serbia SRB 41:00
 
M20 SEEOC (3500m, 40m)
1. 370 8656136 Hadalin Iztok M20 SEEOC Team Slovenia SLO 00:00
2. 369 8654106 Csongor Szikszai M20 SEEOC Team Romania ROU 01:00
3. 829 8629619 De Biasi Alessandro M20 SEEOC Team Italy ITA 02:00
4. 374 8629697 Rachev Martin M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 03:00
5. 367 8654093 Sergiu Mate M20 SEEOC Team Romania ROU 04:00
6. 371 8656129 Petrovič Gašper M20 SEEOC Team Slovenia SLO 05:00
7. 375 8629693 Georgiev Plamen M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 06:00
8. 340 8632318 Buzuc Constantin M20 SEEOC Team Moldova MDA 07:00
9. 368 8654114 Alexandru Biro M20 SEEOC Team Romania ROU 08:00
10. 372 8000018 Bogataj Mark M20 SEEOC Team Slovenia SLO 09:00
11. 376 8656140 Yordanov Stefan M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 10:00
12. 365 8632329 Cabîs Vladimir M20 SEEOC Team Moldova MDA 11:00
13. 377 8632330 Koteski Mario M20 SEEOC Team Macedonia MKD 12:00
14. 373 8656128 Škarabot Matej M20 SEEOC Team Slovenia SLO 13:00
15. 366 8000402 George Minoiu M20 SEEOC Team Romania ROU 14:00
 
M21E (4000m, 50m)
1. 101 8665371 Taleski Aleksandar M21E Team Macedonia MKD 20:00
2. 102 8665376 Horvat Lobel M21E Team Croatia CRO 21:00
3. 103 8665390 Dovč Jan M21E Team Slovenia SLO 22:00
4. 104 8665386 Draginov Yane M21E Team Macedonia MKD 23:00
5. 105 8665372 Čapeta Davor M21E Team Croatia CRO 24:00
6. 106 8629680 Stanonik Simon M21E Team Slovenia SLO 25:00
7. 107 8000403 Barkasz Daniel M21E Team Romania ROU 26:00
8. 108 8629669 Ivković Slobodan M21E Team Serbia SRB 27:00
9. 109 8643365 Ivković Luka M21E Team Croatia CRO 28:00
10. 110 8639466 Patras Ionut M21E Team Romania ROU 29:00
11. 111 8366093 Hribar Andraž M21E Team Slovenia SLO 30:00
12. 112 8629737 Ćorić Željko M21E Team Serbia SRB 31:00
13. 113 8629720 Suciu Simion M21E Team Romania ROU 32:00
14. 114 8656131 Tušar Peter M21E Team Slovenia SLO 33:00
15. 115 8625374 Bilić Stefan M21E Team Serbia SRB 34:00
16. 116 8629638 Fala Sergiu M21E Team Moldova MDA 35:00
17. 117 8652494 Atanasov Apostol M21E Team Bulgaria BUL 36:00
18. 119 8221221 Razum Matija M21E Team Croatia CRO 37:00
19. 120 8665369 Fomiciov Anatolii M21E Team Moldova MDA 38:00
20. 122 8665352 Fomiciov Ivan M21E Team Moldova MDA 39:00
21. 121 8665391 Fomiciov Vasilii M21E Team Moldova MDA 40:00
22. 123 8403301 Yordanov Teodor M21E Team Bulgaria BUL 41:00
23. 124 8665359 Zhelyazkov Dimitar M21E Team Bulgaria BUL 42:00
24. 125 8000408 Ciobanu Roman M21E Team Romania ROU 43:00
25. 126 8282222 Sirakov Ivan M21E Team Bulgaria BUL 44:00
26. 127 8656629 Samek Tomáš M21E OK Slavia Hradec Kralove CZE 61:00
27. 128 8665364 De Neyer Gilles M21E Belgian Big Fat Guys BEL 62:00
28. 129 8629640 Mcleod Calum M21E Edinburgh University OC GBR 63:00
29. 130 8665370 Grote Andreas M21E OLC SKOG FRIBOURG SUI 64:00
30. 131 8665362 De Neyer Quentin M21E Belgian Big Fat Guys BEL 65:00
31. 132 8665378 Petrovič Blaž M21E Team Slovenia SLO 66:00
32. 133 8665373 Faini Luca M21E ORIENTEERING COMO ITA 67:00
33. 134 8110220 Janischowsky Fabian M21E OLG Regensburg GER 68:00
34. 135 8660923 Sabatka Zdenek M21E OK Slavia Hradec Kralove CZE 69:00
35. 137 8629717 Čerjaks Kaspars M21E OK Kapa LAT 71:00
36. 138 8101996 Nürnberger Julian M21E OLG Regensburg GER 72:00
37. 139 9170590 Laakso Mikko M21E Helsingin Suunnistajat FIN 73:00
38. 140 8644605 Dimitrov Nikolay M21E BROWN TEAM BG BUL 74:00
39. 141 8665384 Janischowsky Lukas M21E OLG Regensburg GER 75:00
40. 142 9008000 Deubel Dirk M21E Naturfreunde Wien AUT 76:00
41. 143 8629645 Lindsay Andrew M21E Edinburgh University OC GBR 77:00
42. 144 8629631 Hartlieb Felix M21E Leibnitzer AC -Orienteering AUT 78:00
43. 145 8643983 Derenne Thibaut M21E Belgian Big Fat Guys BEL 79:00
44. 146 8629664 Dobnik Rafael M21E OLC Union Viktring AUT 80:00
45. 147 8655220 Martinkus Mantas M21E OK Javonis LTU 81:00
46. 148 8665385 Golovei Andrei M21E CS GALATA MDA 82:00
47. 149 8665351 Kubelka Stefan M21E Leibnitzer AC -Orienteering AUT 83:00
48. 150 8665377 Hochstetter Joris M21E USV Jena GER 84:00
49. 151 8665383 Galicz Karol M21E BKS Wataha Warszawa POL 85:00
50. 152 8629684 Fala Gheorghe M21E COS Dinamo-OLD MDA 86:00
51. 153 8629685 Mockunas Leonas M21E Hellas orientering SWE 87:00
52. 154 8629691 Beveridge Gene M21E North West OC NZL 88:00
53. 155 8206883 Wilson Thomas M21E Edinburgh University OC GBR 89:00
54. 156 8665366 Ogdén Matt M21E North West OC NZL 90:00
55. 157 8665381 Simakov Maxim M21E BRIGHTNET RUS 91:00
56. 158 8000416 Tintar Mihai Andrei M21E CSU Craiova ROU 92:00
57. 159 8270595 Purkis Mark M21E Edinburgh University OC GBR 93:00
58. 160 8210793 Purkis Richard M21E Edinburgh University OC GBR 94:00
59. 161 8665378 Divin Peter M21E Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő Egyesület HUN 95:00
60. 162 8645243 Masson Alistair M21E Edinburgh University OC GBR 96:00
61. 163 8665367 Kwok Kin Kwan M21E Orienteering Association of Hong Kong HKG 97:00
62. 164 8260291 Scott Toby M21E OLV Steinberg GER 98:00
63. 165 8005005 Kamenarov Ivaylo M21E Bulgaria BUL 99:00
64. 166 8130193 Crickmore Jonathan M21E Edinburgh University OC GBR 100:00
65. 167 8665388 Robertson Tim M21E Koovee FIN 101:00
66. 186 8629713 Postica Igor M21E Team Moldova MDA 106:00
67. 200 8656767 Ferrari Mattia M21E Team Italy ITA 107:00
 
W16 SEEOC (2300m, 25m)
1. 722 8665363 Huko Emina W16 SEEOC Team BIH BiH 42:00
2. 725 8632328 Miron Valeria W16 SEEOC Team Moldova MDA 43:00
3. 715 8654096 Raduly Reka W16 SEEOC Team Romania ROU 44:00
4. 720 8656145 Pogačar Ana Pia W16 SEEOC Team Slovenia SLO 45:00
5. 730 8656138 Koeva Velina W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 46:00
6. 719 8656139 Kern Tina W16 SEEOC Team Slovenia SLO 47:00
7. 714 8654113 Galateanu Daria W16 SEEOC Team Romania ROU 48:00
8. 712 8643353 Stuparević Nina W16 SEEOC Team Serbia SRB 49:00
9. 731 8632335 Serafimovska Hristina W16 SEEOC Team Macedonia MKD 50:00
10. 749 8632333 Pisaniuc Olga W16 SEEOC Team Moldova MDA 51:00
11. 717 8654099 Roman Alexandra W16 SEEOC Team Romania ROU 52:00
12. 728 8655953 Georgieva Niya W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 53:00
13. 724 8629714 Perić Jerković Olga W16 SEEOC Team Croatia CRO 54:00
14. 718 8656141 Babič Katja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 55:00
15. 710 8080603 Najdanović Nevena W16 SEEOC Team Serbia SRB 56:00
16. 726 8632323 Eriomenco Iulia W16 SEEOC Team Moldova MDA 57:00
17. 721 8656143 Tušar Teja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 58:00
18. 716 8654107 Divin Judit W16 SEEOC Team Romania ROU 59:00
19. 711 8656134 Krtinić Mia W16 SEEOC Team Serbia SRB 60:00
20. 732 8632322 Bojadzieva Margaux W16 SEEOC Team Macedonia MKD 61:00
21. 723 8231003 Pavlin Paula W16 SEEOC Team Croatia CRO 62:00
22. 713 8632317 Parascheva Nicoletta W16 SEEOC Team Moldova MDA 63:00
23. 729 8665387 Petrova Yasna W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 64:00
 
W18 SEEOC (2600m, 40m)
1. 763 8636100 Šalamun Ana W18 SEEOC Team Slovenia SLO 00:00
2. 745 8656130 Tatić Natalija W18 SEEOC Team Serbia SRB 01:00
3. 750 8632313 Iordachi Victoria W18 SEEOC Team Moldova MDA 02:00
4. 744 8629646 Dzaferović Lamija W18 SEEOC Team BIH BiH 03:00
5. 753 8662377 Marcu Valentina W18 SEEOC Team Romania ROU 04:00
6. 756 8629730 Lambeva Monika W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 05:00
7. 751 8632315 Spînu Ana W18 SEEOC Team Moldova MDA 06:00
8. 760 8629655 Razpet Deja W18 SEEOC Team Slovenia SLO 07:00
9. 764 8632316 Serafimovska Marija W18 SEEOC Team Macedonia MKD 08:00
10. 754 8654104 Teca Alina W18 SEEOC Team Romania ROU 09:00
11. 758 8656137 Ivanova Simona W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 10:00
12. 767 8629641 Talijan Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 11:00
13. 765 8632310 Jovanoska Elena W18 SEEOC Team Macedonia MKD 12:00
14. 783 8632332 Corostîliova Anastasia W18 SEEOC Team Moldova MDA 13:00
15. 757 8627813 Dermendzhieva Mariya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 14:00
16. 746 8636097 Grozdanić Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 15:00
17. 752 8654100 Galateanu Adela W18 SEEOC Team Romania ROU 16:00
18. 761 8629689 Zavrl Zala W18 SEEOC Team Slovenia SLO 17:00
19. 748 8632311 Nadrag Valeria W18 SEEOC Team Moldova MDA 18:00
20. 766 8632320 Krzheska Eleonora W18 SEEOC Team Macedonia MKD 19:00
21. 755 8654091 Virag Timea W18 SEEOC Team Romania ROU 20:00
22. 762 8656142 Poljanšek Nika W18 SEEOC Team Slovenia SLO 21:00
23. 747 8257015 Ćirić Lenka W18 SEEOC Team Serbia SRB 22:00
24. 759 8085808 Dyaksova Andreya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 23:00
 
W20 SEEOC (2800m, 55m)
1. 782 8654102 Zacrevschi Daria W20 SEEOC Team Moldova MDA 00:00
2. 794 8629738 Jezeršek Polona W20 SEEOC Team Slovenia SLO 01:00
3. 785 8632324 Turcanu Lucia W20 SEEOC Team Moldova MDA 02:00
4. 790 8652507 Atanasova Elitsa W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 03:00
5. 795 8629629 Foški Brina W20 SEEOC Team Slovenia SLO 04:00
6. 787 8663374 Mija Denise W20 SEEOC Team Romania ROU 05:00
7. 791 8082808 Dyaksova Evangelina W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 06:00
8. 793 8656144 Ravnikar Monika W20 SEEOC Team Slovenia SLO 07:00
9. 788 8632312 Culcean Roxana W20 SEEOC Team Romania ROU 08:00
10. 784 8632325 Staver Adriana W20 SEEOC Team Moldova MDA 09:00
11. 786 8632307 Neda Agnes W20 SEEOC Team Romania ROU 10:00
12. 792 8629676 Gantar Lara W20 SEEOC Team Slovenia SLO 11:00
13. 781 8629662 Stanojević Olga W20 SEEOC Team Serbia SRB 12:00
14. 789 8636092 Mitkova Borislava W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 13:00
 
W21E (3200m, 25m)
1. 1 8629672 Bondarenco Natalia W21E Team Moldova MDA 00:00
2. 2 8629624 Petreska Talija W21E Team Macedonia MKD 01:00
3. 3 8629665 Naghibina Iulia W21E Team Moldova MDA 02:00
4. 4 8665355 Flašker Ajda W21E Team Slovenia SLO 03:00
5. 5 8665382 Jandrečić Nola W21E Team Croatia CRO 04:00
6. 6 8629658 Chkripeska Meri W21E Team Macedonia MKD 05:00
7. 7 8665357 Bogataj Tajda W21E Team Slovenia SLO 06:00
8. 8 8629735 Isacova Anastasia W21E Team Moldova MDA 07:00
9. 10 8629792 Flerin Mojca W21E Team Slovenia SLO 09:00
10. 11 8209986 Perać Slađana W21E Team Serbia SRB 10:00
11. 12 8629728 Raduly Annamaria W21E Team Romania ROU 11:00
12. 13 8665368 Jeram Nuša W21E Team Slovenia SLO 12:00
13. 14 8665354 Dokmanović Dragana W21E Team Serbia SRB 13:00
14. 15 8000410 Anghel Andra W21E Team Romania ROU 14:00
15. 16 8041989 Rîbediuc Galina W21E Team Moldova MDA 15:00
16. 17 8629643 Dyaksova Antoaneta W21E Team Bulgaria BUL 16:00
17. 18 8227777 Ivanova Kristina W21E Team Bulgaria BUL 17:00
18. 19 8111181 Gotseva Liliana W21E Team Bulgaria BUL 18:00
19. 20 8656133 Ilieva Iliana W21E Team Bulgaria BUL 19:00
20. 21 8665374 Jircakova Martina W21E Amager Orienteringsklub DEN 45:00
21. 22 8629671 McMillan Jula W21E North West Orienteering Club NZL 46:00
22. 24 8665356 Dittrichova Petra W21E Amager Orienteringsklub DEN 48:00
23. 25 8629673 Righetti Sarah W21E DrongO GBR 49:00
24. 26 8629653 Van De Velde Liesbeth W21E Omega BEL 50:00
25. 27 8665375 Knarston Greta W21E Counties Manukau NZL 51:00
26. 28 8636099 Szerencsi Ildikó W21E Szegedi Vasutas SE HUN 52:00
27. 29 8629657 Forsman Aada W21E OK 77 FIN 53:00
28. 30 9101836 Ramsden Tessa W21E Red Kiwi Orienteering Club NZL 54:00
29. 31 8665365 Mantuano Eszter W21E Tabáni Spartacus Sport és Környezetvédő Egyesület HUN 55:00
30. 32 8243341 Scott Imogene W21E Auckland Orienteering Club NZL 56:00
31. 33 8140376 Friberg Alicia W21E IF Hagen SWE 57:00
32. 34 9101297 Malysheva Zlata W21E NORD WEST RUS 58:00
33. 35 8665358 Mullerova Vera W21E Amager Orienteringsklub DEN 59:00
34. 36 8090293 Robertson Laura W21E Rajamäen Rykmentti FIN 60:00