Cerkno Cup 2018 24. 08. 2018 21:36:31
Results (stage 3 - Long WRE)

Pos. St. No. Name Class Club Country Time 3 Time+
 
M16 SEEOC (4200m, 250m)
1. 310 Alexandru Catana M16 SEEOC Team Romania ROU 35:59
2. 312 Petrov Kaloyan M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 39:17 +03:18
3. 314 Ivanov Aleksandar M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 39:53 +03:54
4. 313 Shterev Preslav M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 43:02 +07:03
5. 309 Adrian Iacob M16 SEEOC Team Romania ROU 43:06 +07:07
6. 311 Nedkov Nikolay M16 SEEOC Team Bulgaria BUL 44:23 +08:24
7. 302 Gobec Jan M16 SEEOC Team Croatia CRO 44:42 +08:43
8. 318 Luznar Aljaž M16 SEEOC Team Slovenia SLO 44:45 +08:46
9. 307 Catalin Vadean M16 SEEOC Team Romania ROU 45:03 +09:04
10. 316 Jevševar Martin M16 SEEOC Team Slovenia SLO 45:19 +09:20
11. 315 Kavčič Domen M16 SEEOC Team Slovenia SLO 46:00 +10:01
12. 306 Vîrtan Maxim M16 SEEOC Team Moldova MDA 47:21 +11:22
13. 317 Poženel Natan Maj M16 SEEOC Team Slovenia SLO 49:51 +13:52
14. 304 Iordatii Vladimir M16 SEEOC Team Moldova MDA 51:37 +15:38
15. 303 Davîdov Iaroslav M16 SEEOC Team Moldova MDA 52:04 +16:05
16. 308 Nandor Csis M16 SEEOC Team Romania ROU 52:56 +16:57
17. 301 Kostić Nikola M16 SEEOC Team Serbia SRB 55:42 +19:43
18. 305 Spataru Evghenii M16 SEEOC Team Moldova MDA 64:52 +28:53
19. 299 Najdanović Milan M16 SEEOC Team Serbia SRB 65:09 +29:10
20. 300 Milekić Đorde M16 SEEOC Team Serbia SRB 78:34 +42:35
 
M18 SEEOC (5310m, 260m)
1. 349 Ivandjikov Boyan M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 45:20
2. 344 Knobloch Esztergar Peter M18 SEEOC Team Romania ROU 54:09 +08:49
3. 347 Borisov Petar M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 54:47 +09:27
4. 345 Crisan Ionut M18 SEEOC Team Romania ROU 55:17 +09:57
5. 351 Ravnikar Žan M18 SEEOC Team Slovenia SLO 55:33 +10:13
6. 352 Blaž Matic M18 SEEOC Team Slovenia SLO 55:56 +10:36
7. 346 Neykov Valentin M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 56:17 +10:57
8. 343 Vigh Lorand M18 SEEOC Team Romania ROU 57:18 +11:58
9. 342 Peles Vlad M18 SEEOC Team Romania ROU 60:43 +15:23
10. 334 Marković Dušan M18 SEEOC Team Serbia SRB 62:31 +17:11
11. 348 Kotkov Toma M18 SEEOC Team Bulgaria BUL 62:57 +17:37
12. 335 Radovanović Marko M18 SEEOC Team Serbia SRB 65:18 +19:58
13. 338 Macari Marius M18 SEEOC Team Moldova MDA 67:45 +22:25
14. 350 Gantar Tjaž M18 SEEOC Team Slovenia SLO 68:24 +23:04
15. 341 Iurichin Nichita M18 SEEOC Team Moldova MDA 71:20 +26:00
16. 353 Rupnik Ambrož M18 SEEOC Team Slovenia SLO 73:14 +27:54
17. 355 Todorovski Jovan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 75:19 +29:59
18. 337 Kukec Jura M18 SEEOC Team Croatia CRO 95:13 +49:53
19. 354 Veleski Hristijan M18 SEEOC Team Macedonia MKD 95:15 +49:55
20. 333 Šaljić Adi M18 SEEOC Team BIH BiH 101:38 +56:18
21. 336 Nikodijević Aleksa M18 SEEOC Team Serbia SRB 103:44 +58:24
22. 356 Trajkoski David M18 SEEOC Team Macedonia MKD 124:44 +79:24
23. 332 Pandzić Feđa M18 SEEOC Team BIH BiH 134:38 +89:18
339 Gladchih Dmitrii M18 SEEOC Team Moldova MDA mp
 
M20 SEEOC (6610m, 360m)
1. 372 Bogataj Mark M20 SEEOC Team Slovenia SLO 57:38
2. 376 Yordanov Stefan M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 62:31 +04:53
3. 366 George Minoiu M20 SEEOC Team Romania ROU 63:30 +05:52
4. 375 Georgiev Plamen M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 66:17 +08:39
5. 368 Alexandru Biro M20 SEEOC Team Romania ROU 66:38 +09:00
6. 365 Cabîs Vladimir M20 SEEOC Team Moldova MDA 67:10 +09:32
7. 369 Csongor Szikszai M20 SEEOC Team Romania ROU 74:17 +16:39
8. 373 Škarabot Matej M20 SEEOC Team Slovenia SLO 74:46 +17:08
9. 377 Koteski Mario M20 SEEOC Team Macedonia MKD 84:50 +27:12
10. 367 Sergiu Mate M20 SEEOC Team Romania ROU 85:16 +27:38
11. 374 Rachev Martin M20 SEEOC Team Bulgaria BUL 86:40 +29:02
12. 371 Petrovič Gašper M20 SEEOC Team Slovenia SLO 91:33 +33:55
13. 340 Buzuc Constantin M20 SEEOC Team Moldova MDA 97:26 +39:48
14. 370 Hadalin Iztok M20 SEEOC Team Slovenia SLO 101:59 +44:21
 
M21E SEEOC (10780m, 600m)
1. Sirakov Ivan M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 90:58
2. Ciobanu Roman M21E SEEOC Team Romania ROU 97:06 +06:08
3. Fomiciov Anatolii M21E SEEOC Team Moldova MDA 99:11 +08:13
4. Atanasov Apostol M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 99:30 +08:32
5. Yordanov Teodor M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 102:49 +11:51
6. Razum Matija M21E SEEOC Team Croatia CRO 103:45 +12:47
7. Barkasz Daniel M21E SEEOC Team Romania ROU 104:39 +13:41
8. Stanonik Simon M21E SEEOC Team Slovenia SLO 105:16 +14:18
9. Hribar Andraž M21E SEEOC Team Slovenia SLO 105:30 +14:32
10. Fala Sergiu M21E SEEOC Team Moldova MDA 106:09 +15:11
11. Tušar Peter M21E SEEOC Team Slovenia SLO 106:44 +15:46
12. Zhelyazkov Dimitar M21E SEEOC Team Bulgaria BUL 106:50 +15:52
13. Bilić Stefan M21E SEEOC Team Serbia SRB 107:05 +16:07
14. Fomiciov Ivan M21E SEEOC Team Moldova MDA 110:14 +19:16
15. Dovč Jan M21E SEEOC Team Slovenia SLO 112:37 +21:39
16. Fomiciov Vasilii M21E SEEOC Team Moldova MDA 113:10 +22:12
17. Suciu Simion M21E SEEOC Team Romania ROU 120:09 +29:11
18. Patras Ionut M21E SEEOC Team Romania ROU 124:09 +33:11
19. Čapeta Davor M21E SEEOC Team Croatia CRO 129:42 +38:44
20. Ivković Slobodan M21E SEEOC Team Serbia SRB 130:55 +39:57
21. Horvat Lobel M21E SEEOC Team Croatia CRO 176:45 +85:47
Ivković Luka M21E SEEOC Team Croatia CRO dns
Taleski Aleksandar M21E SEEOC Team Macedonia MKD mp
Ćorić Željko M21E SEEOC Team Serbia SRB mp
Draginov Yane M21E SEEOC Team Macedonia MKD mp
 
W16 SEEOC (3770m, 240m)
1. 729 Petrova Yasna W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 37:38
2. 728 Georgieva Niya W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 42:32 +04:54
3. 716 Divin Judit W16 SEEOC Team Romania ROU 42:44 +05:06
4. 718 Babič Katja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 43:30 +05:52
5. 730 Koeva Velina W16 SEEOC Team Bulgaria BUL 44:08 +06:30
6. 724 Perić Jerković Olga W16 SEEOC Team Croatia CRO 46:29 +08:51
7. 721 Tušar Teja W16 SEEOC Team Slovenia SLO 48:23 +10:45
8. 719 Kern Tina W16 SEEOC Team Slovenia SLO 48:30 +10:52
9. 717 Roman Alexandra W16 SEEOC Team Romania ROU 51:30 +13:52
10. 720 Pogačar Ana Pia W16 SEEOC Team Slovenia SLO 57:23 +19:45
11. 723 Pavlin Paula W16 SEEOC Team Croatia CRO 57:24 +19:46
12. 715 Raduly Reka W16 SEEOC Team Romania ROU 58:37 +20:59
13. 714 Galateanu Daria W16 SEEOC Team Romania ROU 62:17 +24:39
14. 711 Krtinić Mia W16 SEEOC Team Serbia SRB 64:27 +26:49
15. 731 Serafimovska Hristina W16 SEEOC Team Macedonia MKD 65:39 +28:01
16. 726 Eriomenco Iulia W16 SEEOC Team Moldova MDA 67:37 +29:59
17. 713 Parascheva Nicoletta W16 SEEOC Team Moldova MDA 70:50 +33:12
18. 722 Huko Emina W16 SEEOC Team BIH BiH 78:24 +40:46
19. 749 Pisaniuc Olga W16 SEEOC Team Moldova MDA 91:09 +53:31
20. 732 Bojadzieva Margaux W16 SEEOC Team Macedonia MKD 117:44 +80:06
710 Najdanović Nevena W16 SEEOC Team Serbia SRB mp
712 Stuparević Nina W16 SEEOC Team Serbia SRB mp
725 Miron Valeria W16 SEEOC Team Moldova MDA mp
 
W18 SEEOC (4350m, 250m)
1. 759 Dyaksova Andreya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 45:15
2. 752 Galateanu Adela W18 SEEOC Team Romania ROU 47:26 +02:11
3. 756 Lambeva Monika W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 50:59 +05:44
4. 748 Nadrag Valeria W18 SEEOC Team Moldova MDA 52:06 +06:51
5. 757 Dermendzhieva Mariya W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 52:26 +07:11
6. 754 Teca Alina W18 SEEOC Team Romania ROU 52:29 +07:14
7. 755 Virag Timea W18 SEEOC Team Romania ROU 55:42 +10:27
8. 758 Ivanova Simona W18 SEEOC Team Bulgaria BUL 57:14 +11:59
9. 761 Zavrl Zala W18 SEEOC Team Slovenia SLO 60:46 +15:31
10. 746 Grozdanić Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 62:41 +17:26
11. 766 Krzheska Eleonora W18 SEEOC Team Macedonia MKD 62:51 +17:36
12. 747 Ćirić Lenka W18 SEEOC Team Serbia SRB 63:22 +18:07
13. 745 Tatić Natalija W18 SEEOC Team Serbia SRB 63:51 +18:36
14. 762 Poljanšek Nika W18 SEEOC Team Slovenia SLO 64:35 +19:20
15. 760 Razpet Deja W18 SEEOC Team Slovenia SLO 64:40 +19:25
16. 783 Corostîliova Anastasia W18 SEEOC Team Moldova MDA 65:18 +20:03
17. 767 Talijan Jovana W18 SEEOC Team Serbia SRB 68:01 +22:46
18. 753 Marcu Valentina W18 SEEOC Team Romania ROU 70:23 +25:08
19. 751 Spînu Ana W18 SEEOC Team Moldova MDA 72:06 +26:51
20. 763 Šalamun Ana W18 SEEOC Team Slovenia SLO 73:54 +28:39
21. 765 Jovanoska Elena W18 SEEOC Team Macedonia MKD 73:56 +28:41
22. 764 Serafimovska Marija W18 SEEOC Team Macedonia MKD 80:16 +35:01
23. 744 Dzaferović Lamija W18 SEEOC Team BIH BiH 146:22 +101:07
24. 750 Iordachi Victoria W18 SEEOC Team Moldova MDA 150:22 +105:07
 
W20 SEEOC (4620m, 275m)
1. 786 Neda Agnes W20 SEEOC Team Romania ROU 50:10
2. 789 Mitkova Borislava W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 55:24 +05:14
3. 791 Dyaksova Evangelina W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 57:25 +07:15
4. 788 Culcean Roxana W20 SEEOC Team Romania ROU 62:01 +11:51
5. 790 Atanasova Elitsa W20 SEEOC Team Bulgaria BUL 67:08 +16:58
6. 781 Stanojević Olga W20 SEEOC Team Serbia SRB 67:35 +17:25
7. 787 Mija Denise W20 SEEOC Team Romania ROU 75:13 +25:03
8. 795 Foški Brina W20 SEEOC Team Slovenia SLO 77:15 +27:05
9. 793 Ravnikar Monika W20 SEEOC Team Slovenia SLO 78:35 +28:25
10. 784 Staver Adriana W20 SEEOC Team Moldova MDA 81:11 +31:01
11. 785 Turcanu Lucia W20 SEEOC Team Moldova MDA 94:02 +43:52
12. 782 Zacrevschi Daria W20 SEEOC Team Moldova MDA 99:44 +49:34
792 Gantar Lara W20 SEEOC Team Slovenia SLO dns
794 Jezeršek Polona W20 SEEOC Team Slovenia SLO dns
 
W21E SEEOC (7480m, 450m)
1. Ivanova Kristina W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 71:43
2. Ilieva Iliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 75:26 +03:43
3. Rîbediuc Galina W21E SEEOC Team Moldova MDA 83:35 +11:52
4. Dyaksova Antoaneta W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 84:12 +12:29
5. Jeram Nuša W21E SEEOC Team Slovenia SLO 87:49 +16:06
6. Anghel Andra W21E SEEOC Team Romania ROU 89:25 +17:42
7. Perać Slađana W21E SEEOC Team Serbia SRB 91:25 +19:42
8. Gotseva Liliana W21E SEEOC Team Bulgaria BUL 100:15 +28:32
9. Flerin Mojca W21E SEEOC Team Slovenia SLO 101:55 +30:12
10. Chkripeska Meri W21E SEEOC Team Macedonia MKD 105:35 +33:52
11. Dokmanović Dragana W21E SEEOC Team Serbia SRB 109:18 +37:35
12. Flašker Ajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO 109:53 +38:10
13. Raduly Annamaria W21E SEEOC Team Romania ROU 123:05 +51:22
14. Petreska Talija W21E SEEOC Team Macedonia MKD 147:53 +76:10
15. Naghibina Iulia W21E SEEOC Team Moldova MDA 157:08 +85:25
Bondarenco Natalia W21E SEEOC Team Moldova MDA dns
Isacova Anastasia W21E SEEOC Team Moldova MDA dns
Jandrečić Nola W21E SEEOC Team Croatia CRO dns
Bogataj Tajda W21E SEEOC Team Slovenia SLO dns
Ćosić Marija W21E SEEOC Team Serbia SRB dns